Ohlédnutí za rokem 2019

Ohlédnu-li se za 2019, považuji tento rok za jeden z nejvýznamnějších v mém životě. Říká se, že prvních 28 let života můžeme rozdělit na 4 sedmileté cykly. Můj 29. rok pro mě byl zcela převratným. Ráda bych ho v rychlosti zrekapitulovala, snad pro mě, snad pro další, kdo by třeba chtěli vyzkoušet něco z toho, čím jsem si prošla, a co nebo koho můžu doporučit. 

U mě doma.

Vnímám, že až do počátku roku 2019 jsem hodně četla, hodně mluvila, a s vervou si stav vědomí měnila.. Tuším ale, že to neznamenalo, že bych se někam zásadně posouvala. Sice se mi nastavovaly a utvrzovaly hodnoty, nicméně většina změn byla povrchová nebo dočasná. 

Jedním z prvních workshopů, které jsem vloni navštívila byla Cesta duše – 4 denní seminář založený na rodinných konstelacích, šamanském léčení a tantře. V podstatě si každý z účastníků během těchto dnů postaví svou vlastní konstelaci, případně se zúčastní šamanského léčení a po večerech se skrze dotyky tantry integruje do těla. Dodnes mi zůstavá rozum stát a srdce se směje při pomyšlení na to, jakej fičák synchronicit to může na workshopu být. https://www.seminare-cesta.com/en/

Další významný zářez mi dala Sue Moondragon, šamanka z Anglie, která sdílí učení toltéckých indiánů – Castaneda-Don Juan atd.. Její semináře jsou pro mě plné AHA momentů. Nemluvě o tom, že trávit s touto ženou čas je obohacující samo o sobě. 

Doposud asi „nejhustší“ věc, kterou jsem pro sebe kdy udělala, byl vision quest, který jsem měla možnost prožít během svých narozenin. 3 dny v lese, bez vody, bez jídla a člověk by se měl snažit neusnout. Tuto červnovou zkušenost ještě stále integruji, a ze srdce se těším na další. Veliké díky neuvěřitelnému místu, lidem a projektu Brána.

Další událostí, která pro mě měla asi atmosféru roku byl Sacred Dance Gathering 2019. Sacred Dance Gathering už má událost, a věřte, že pokud máte rádi hudbu a tanec a chcete se skrze pohyb a zvuk dostávat do sebe, neznám blaženější akci, která to umí zprostředkovat. 

Jeden z hlubokých vnitřních procesů jsem si prožila na Healing Festivalu 2019. Od prvního večera do sebe jednotlivé věci zapadaly jako puzzle a nakonec došlo k dost hlubokému rozkladu po kakau. Cítím za to nesmírnou vděčnost. Další už je na cestě –> Healing Festival 2021 <3

Všem ženám, které řeší svou sexualitu (haha to by bylo hodně na dlouho se o tom rozepsat) doporučuji čarodějku, co roztáčí vesmírná kola Pavla Rút Sobotová a z mých nejdražších, jež vidí dovnitř jinak, než si umíme představit Amisuel. Pavla mi v létě řekla, že jsem „moc v hlavě“, že se mi ještě „změní způsob prožívání“. Nerozuměla jsem jí. A teď to vidím. Doteď jsem fungovala tak, že jsem nepouštěla věci vůbec do těla a sama si v hlavě vymyslela, jak bych se měla cítit (proto mi asi v divokých letech přišlo, že je mi „pořád dobře“ a že „jsem v pohodě“). Je těžké poslouchat tělo a řídit se srdcem, protože to není v naší společnosti vítáno. Máme tendence se řídit a jednat na základě konvencí a vlastních představ o tom, kdo jsme, jak bychom se měli chovat, jak bychom se měli cítit v závislosti na tom, aby si o nás druzí mysleli jen to nejlepší. Jsme to ale potom my? 

V roce 2019 jsem také občas navštívila terapeuta, který pracuje na více než jen psychologických úrovních. Vím, že slovo „čakry“ zní pro mnohé ezo, ale když jsem se nejvíc rozpadala, právě toto léčení – čištění čaker – mě den po rozchodu vytáhlo z takřka deprese do hluboké lásky. Josef Helmich můžu doporučit. 

Stejně tak mi v mnohých chvílích pomohly různé formy léčení od mých brněnských přátel Communion therapy, jež se vedou v podobném duchu. Pakliže však zatím nevěříte v jemnohmotný svět a energetickou práci a léčení, tak to není pro vás. Taky jsem pochybovala, dlouho. 

Za zmínku stojí i akce SEBEfest, kam jezdí snad všichni mí přátelé. Rodinnějšího kruhu, ve kterém pro sebe můžete něco dělat v lásce, asi není <3

Nebudu popírat, že celý můj rok byl také protkán hlubokými zkušenostmi s rostlinnými medicínami, jejichž poznání postupně integruji. Došlo mi, že psychedelická zkušenost otevírá prostor pro projekci, skrze kterou se můžeme dostat opravdu hluboko do sebe, abychom něco změnili. Důležité však je, nic si o tom nemyslet – limitujeme to pak svým omezeným pohledem, stejně tak je důležité nechytat se poznání jako pravdy. To, co nám psychedelická zkušenost ukazuje, je pravda pro ten daný moment. Je to něco, co máme vidět, co si máme prožít, protože právě teď je to to, co nás může posunout na naší cestě. Nicméně tato pravda je proměnlivá, vnímám ji spíše jako perspektivu potřebnou k posunu, a je třeba na to pamatovat. Samotnou mě to už semlelo jako malou holku. 

Bez bot na Lysou horu, bez vlasů šlapala jsem dolů. Nůž cop uřezal, historii oheň vzal.

Rok 2019 pro mě byl rokem růstu, jinak bych se ze svých myšlenkových konceptů a „pravd“ asi zbláznila. Rokem, kdy jsem na sebe nahlédla zcela jinak a začala sama sebe opravdu milovat. Jsem velmi vděčná za všechny slzy, za všechny bolesti, které předcházely nepříjemným vhledům do sebe sama. A děkuji i za další, které přijdou, protože rozhodně je na čem pracovat. Nicméně byl to rok, na jehož konci jsem zjistila, že jsem dospěla, že sama sebe už vnímám jako ženu. Za to velmi děkuji své rodině, všem svým přátelům a blízkým, všem, které jsem potkala byť jen letmo. Milí spoluobčané Země, jsme v tom všichni spolu, buďme tu jeden pro druhého. 

Do roku 2020 bych nám všem chtěla popřát, abychom svlékali své, ať už vědomé či nevědomé masky a brnění, abychom mohli sami sebe uvidět v úplné nahotě a čistotě, to kým jsme. Přeji nám bychom se řídili srdcem, následovali své tělo a city, a ponechali mysl jen jako nestranného pozorovatele. Vloni jsem pochopila, že naše perspektiva je v rámci kolektivního směřování tak omezená, že nemůžeme nikdy dohlídnout, kam jednotlivé události vedou, co všechno ovlivňují. Co však můžeme, je otevírat se lásce, jednat jak nám radí srdce, protože srdce ví. Otevírejme je, hýčkejme a jeden druhého podporujme.

Na závěr bych popřála i sobě, abych v roce 2020 našla to, co má být „to moje“ a taky si založila web-blog, abych už ten facebook nezasypávala nekonečnýma záplavama svého slovíčkaření. 

Děkuji Vám všem za podporu, kterou často dostávám. Velice si jí vážím. 

Klaním se životu. Je boží! 

Haux Haux 

Aho

<3

Miluješ svou duši? Láska jí sluší.

Všechna práva vyhrazena
2021 © Eva Césarová

web by BURASITE